Europejska Perspektywa Zawodowa

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie rozpoczęli realizację projektu „Europejska Perspektywa Zawodowa” w ramach programu LENARDO DA VINCI, na który szkoła pozyskała środki finansowe z Unii Europejskiej.
Od września 2013 roku 17 uczniów (8 ekonomistów i 9 informatyków) wyłonionych w drodze rekrutacji rozpoczęło przygotowania do wyjazdu na miesięczną praktykę zawodową, która odbędzie się w przedsiębiorstwach Irlandii. Uczestnicy projektu biorą udział w dodatkowych zajęciach z języka angielskiego zawodowego, jak również przygotowania zawodowego i kulturowego.
W celu uatrakcyjnienia zajęć w piątek 25.10.2013 uczestnicy oraz opiekunowie projektu „Europejska Perspektywa Zawodowa” wyjechali do Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu, gdzie spotkali się z panią Justyną Schramm – przedstawicielką Fundacji od kilkunastu lat współpracującą z firmami irlandzkimi w branży turystycznej, a z zamiłowania propagującą kulturę irlandzką w Polsce. Przygotowana przez nią pogadanka obejmowała zwyczaje, tradycje, informacje o życiu codziennym w Irlandii, sięgała również historii tego kraju oraz bieżącej sytuacji społeczno–politycznej. Wykład urozmaicony był przepięknymi zdjęciami, ukazującymi krajobrazy, przyrodę i zabytki Irlandii, jak również filmem przedstawiającym tradycyjny taniec irlandzki, muzykę oraz typowe dla Irlandii dyscypliny sportu. Uczestnicy mieli wiele pytań dotyczących pobytu, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie z przedstawicielką Fundacji odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a pani Justyna zaoferowała swoją pomoc w przyszłości, zapewniając, że wszyscy będą zadowoleni z praktyki i z pewnością tak jak ona zakochają się w Irlandii.

Ekonom na Zielonej Wyspie

Zielono Nam

A w Irlandii czas szybko płynie …

Irlandia w Ekonomie