Przejdź do treści

Irlandia w Ekonomie

    W poniedziałek 12 stycznia 2015r. gościliśmy w naszej szkole panią Justynę Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej w Poznaniu, która przedstawiła młodzieży walory Zielonej Wyspy. W ramach projektu „Irlandia w szkole” pani Schramm przeprowadziła lekcję kulturową o Irlandii oraz spotkała się z 18-osobową grupą uczniów wyjeżdżających na 4-tygodniowe praktyki zawodowe do Dublina. Uczniowie realizują te praktyki za granicą w terminie 19.01.-13.02.2015r. w ramach innego projektu o nazwie Europejska Perspektywa Zawodowa finansowanego ze środków Unii Europejskiej POKL. Spotkanie praktykantów z przedstawicielką Fundacji było podsumowaniem przygotowania językowego i kulturowego do wyjazdu na praktyczną naukę zawodu, które trwało od początku roku szkolnego.