Przejdź do treści

Literatura

  Może warto przeczytać? Jeśli chcesz uczyć się skuteczniej.  Pamięć / oprac. Agnieszka Umińska   (Porady Lekarza Rodzinnego)
  Najnowsze informacje na temat doskonalenia pamięci, budowy i funkcji mózgu oraz rodzajów pamięci, skuteczne metody zapamiętywania (m.in. zakładkowa, słów zastępczych, mapy myśli), wskazówki dietetyczne – co jeść, by lepiej pamiętać.  Ucz się szybciej, na miarę XXI wieku: sześciostopniowy plan obudzenia twojego mistrzowskiego umysłu / Colin Rose, Malcolm J. Nicholl.
  Świat szybko się zmienia. Nie możemy dziś nauczyć się na zapas tego, co będzie nam potrzebne w XXI wieku, ale możemy opanować umiejętności lepszego zapamiętywania i twórczego myslenia, by sprostać oczekującym nas wyzwaniom. Pomoże nam w tym ta książka, prezentująca sześciostopniowy system przyśpieszonego, skutecznego uczenia się.  Jak uczyć się szybko i skutecznie/Christian Drapeau
  Czy wiesz, że pewne rodzaje muzyki ułatwiają zapamiętanie informacji? Czy zdajesz sobie sprawę, że można się nauczyć wielu tysięcy słów obcego języka w kilku dni? Czy znasz skuteczne metody mnemotechniki? Czy potrafisz czytać szybko i inteligentnie? Co to jest przyspieszone uczenie się? Ta doskonała książka jest jednym  najpełniejszych opisów przyspieszonego uczenia się i otwiera nowe perspektywy tym wszystkim, którzy zawsze mieli trudności z zapamiętywaniem informacji oraz tym, którzy pragnęliby powiększyć swoje możliwości „zapamiętywania danych”. Autor omawia pokrótce główne zasady funkcjonowania mózgu, wyjaśnia, skąd się biorą częste trudności z koncentracją i proponuje bardzo skuteczną metodę uczenia się opartą na…… Ta doskonale skonstruowana książka, z której można korzystać bez trudu, wkrótce stanie się nieodzowna dla każdego, kto ją przeczyta.  Techniki uczenia się: jak efektywnie przyswajać wiedzę / [tekst Bettina Geuenich, Iris Hammelmann, Harald Havas, Belen-Mercedes Mündemann, Kaja Novac, Andrea Solms
  Uczymy się przez całe życie! W szkole, na studiach czy w pracy zawodowej – każdego dnia możemy natrafić na nowe wyzwania naukowe. Istnieje wiele metod, które pomogą nam skutecznie się z nimi uporać. W tej książce wszystkie one zostały zebrane i objaśnione w przystępny sposób. Ciekawe i urozmaicone ćwiczenia pozwolą natychmiast wypróbować zdobyte umiejętności w praktyce. – Jak zwiększyć umiejętność koncentracji? – Jak wyćwiczyć pamięć? – Jak poprawić sprawność intelektualną? – Jak wykorzystywać najodpowiedniejsze dla nas techniki uczenia się? Dzięki temu poradnikowi bez problemu zdamy każdy egzamin ustny i pisemny!  Rusz głową / Tony Buzan
  Rewolucyjne metody usprawniające efektywność pracy umysłowej. Nieoceniona pomoc dla studentów, uczniów, wykładowców, menedżerów, dziennikarzy. Mity i fakty o funkcjonowaniu umysłu. Mapy myśli, błyskawiczne notowanie, które nie hamuje toku myślenia, lecz go pobudza. Czytanie fotograficzne, techniki zwiększenia prędkości czytania. Metody usprawniania pamięci w trakcie uczenia się oraz po jego zakończeniu. System bezbłędnego zapamiętywania słów i przyporządkowanych im numerów.  Mapy twoich myśli : mindmapping, czyli Notowanie interaktywne / Tony Buzan
  Mapy twoich myśli należą do najważniejszych książek napisanych na przełomie wieków dla osób, które pragną w pełni wykorzystać potencjał swojego umysłu. Ten wyjątkowy podręcznik wyjaśnia fundamentalne zasady przebiegu procesów myślowych w mózgu oraz ukazuje, jak uwolnić niewykorzystaną potęgę myślenia i nią pokierować. Pozwala na to mindmapping, tj. szczególny rodzaj notowania, który pobudza procesy myślowe.  Pamięć na zawołanie/Tony Buzan
  Jeśli narzekasz na kiepską pamięć, możesz ją poprawić!
  Jeśli masz bardzo dobrą, możesz rozwinąć ją jeszcze bardziej!
  Książka Tony’ego Buzana odsłania tajemnice „głównego systemu pamięciowego”, uświadamia zasady działania pamięci doskonałej, uczy stosowania „łańcuchowej metody skojarzeń”, a także posługiwania się różnego rodzaju zakładkami pamięciowymi, dzięki którym będziesz mógł zwiększyć o 1000 procent swoją obecną wiedzę oraz podwyższyć współczynnik inteligencji, nie mówiąc o łatwym zapamiętywaniu numerów telefonów, terminów spotkań, słów obcego pochodzenia, nazwisk i twarzy poznawanych ludzi, treści przemówień, dowcipów, przeczytanych książek, a nawet własnych snów.  Jak się uczyć? / Ewa Czerniawska, Ewa Jagodzińska.  
  Książka podpowiada w jaki sposób pokonać trudności związane z przyswajaniem wiedzy oraz jak „nauczyć się uczyć”. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedź na pytanie: jak wykorzystać drzemiące w nas możliwości, by uczyć się lepiej, szybciej, efektywniej. Pozna też sposoby przyswajania wiedzy z zakresu nauk ścisłych, języków obcych, nauczy jak lepiej wykorzystywać pracę własnego umysłu.  Jak uczyć się szybciej i skuteczniej/ Minge Natalia, Minge Krzysztof
  Dzięki książce opracowanej przez doświadczonych psychologów dowiesz się, w jaki sposób lepiej koncentrować się na zadaniu i dzięki temu oszczędzić czas. Poznasz metody szybkiego czytania ze zrozumieniem, m. in. Skanowanie slalomowe lub po przekątnej. Odkryjesz 16 skutecznych technik uczenia się, przydatnych w życiu codziennym, np. metodę haków, rymowanki liczbowe, rzymski pokój czy skojarzenia przydatne w nauce języków obcych. Dowiesz się, jak tworzyć efektywne mapy myśli, oraz poznasz techniki wspierające kreatywność, szczególnie użyteczne, gdy poszukujesz twórczych rozwiązań problemów.


  Opisy pochodzą od wydawcy.