Ekonom w Warszawie

Na zaproszenie Pana Posła i Ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Paszyka uczniowie klas 2C, 2D, 2F, 3C, 3D, 3F wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszy etap zwiedzania stolicy rozpoczął się od parlamentu. Młodzież miała okazję zapoznać się z historią i bieżącą pracą polskiego sejmu, przysłuchiwała się również obradom plenarnym. Ważnym wydarzeniem, które pozostanie w pamięci na długo, było spotkanie z Panem Posłem Krzysztofem Paszykiem i Marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią.

Pozostały czas w Warszawie poświęcony został na jej zwiedzanie. Przy zachodzącym słońcu uczniowie spacerowali Krakowskim Przedmieściem, a przed Grobem Nieznanego Żołnierza mieli okazję zobaczyć zmianę warty. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Muzeum Żydów Polskich Pollin, po której był czas na relaks i zakupy w galerii handlowej.  Dzięki inicjatywie Pana Posła Krzysztofa Paszyka i wsparciu ze strony Wicestarosty Złotowskiego Daniela Sztycha uczniowie intensywnie i ciekawie spędzili dwa dni w Warszawie. Tego typu wjazdy są niezwykle ważne dla kształtowania postaw obywatelskich, jak i integracji rówieśniczej.