Przejdź do treści

Euro-start na start

    Uczestnicy projektu Euro-start Zawodowy współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu ERASMUS+ (Akcja 1: Mobilność Edukacyjna, Kształcenie i szkolenia zawodowe) wyjadą na staże zagraniczne w maju 2017 roku. Tym razem do Granady w Hiszpanii wyjedzie 20 uczniów w zawodach technik ekonomista, informatyk, handlowiec oraz technik organizacji reklamy. Praktyki poprzedzone są dodatkowymi zajęciami z przygotowania kulturowo-pedagogicznego i branżowego języka angielskiego.

    Dotychczas na zajęciach kulturowo-pedagogicznych uczestnicy zapoznawali się z historią, kulturą i dziedzictwem narodowym Hiszpanii oraz trenowali kompetencje społeczne, a na zajęciach z języka angielskiego stworzyli dokumenty aplikacyjne Europass CV, Language Passport i list motywacyjny. W ramach przygotowań do wyjazdu zorganizowano również spotkanie z grupą stażystów, którzy odbywali praktyki w Granadzie w zeszłym roku szkolnym.