Przejdź do treści

Adiós EPZ!

    Po dwóch latach dobiegł końca projekt Europejska Praktyka Zawodowa, który został zrealizowany w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.  Działania projektowe, dwie tury mobilności zagranicznych i doświadczenia uczestników projektu podsumowano na uroczystej gali w auli szkoły w dniu 22 września 2016 roku. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać uczestników projektu, ich niezwykłych wrażeń i zapoznać się z rezultatami podjętych działań. Młodzież w oparciu o przygotowane prezentacje i fotoreportaże chwaliła się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, które pozyskała w trakcie trwania projektu. Dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Pan Mieczysław Mincewicz oraz Dyrektor ZSE Pan Marek Skórcz wręczyli uczestnikom drugiej tury dokumenty Europass Mobilność potwierdzające nabyte przez stażystów kompetencje. W projekcie udział wzięło 39 uczniów w latach 2014-2016 z klas technikum ekonomicznego, informatycznego i handlowego. Celem projektu było zdobycie doświadczenia zawodowego w zagranicznych firmach i instytucjach w ramach obowiązkowej praktyki zawodowej. Dzięki realizacji projektu uczestnicy mogli zapoznać się z systemem pracy w Barcelos w Portugalii oraz w hiszpańskiej Granadzie. Koordynatorem projektu była Pani Joanna Maniak, a w zespole zarządzającym projektem pracowały również Pani Dorota Sawicka i Elżbieta Jejer-Kokowska.