Przejdź do treści

Gala Pożegnania Absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie

  Rację miał poeta mówiąc, że nasze życie jest ciągłą wędrówką.
  A do celu wiodą tak różne drogi! Czasami wygodny, ubity trakt, inny razem wąska ścieżka, pełna kolein i wyboi. I jeszcze te zakręty, i skrzyżowania…Wszystkie zresztą zmuszające do obrania właściwego kierunku. Podróż naszych absolwentów wciąż trwa, kresu zaś dobiega jej kolejny etap – nauka w szkole. 26.IV.2024 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie, ten etap podróży zakończyli uczniowie trzech klas technikum i jednej liceum ogólnokształcącego. Na uroczystej Gali Pożegnania Absolwentów, w obecności zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz młodszych klas – uczniom z najwyższą średnią w całym cyklu kształcenia wręczone zostały nagrody Starosty Powiatu Złotowskiego. Innym prestiżowym wyróżnieniem w naszej szkole jest „Liść Dębu Papieskiego”. Odebrali go uczniowie wyróżniający się wzorową postawą i wielkim poczuciem odpowiedzialności. Absolwenci z najwyższymi średnimi ocenami z całego cyklu
  kształcenia dokonali wpisu do „Złotej Księgi”. Jednak najwięcej wzruszeń pojawiło się w momencie pożegnania uczniów z wychowawcami: panią Gabrielą Matczyszyn (kl. IV D), panią Magdaleną Gorczyńską (kl. V BP), panią Anną Graj – Śligą (kl. V CP) oraz z panią Marzeną Kępińską, panią Magdaleną Grygiel i panem Markiem Chołodowskim (kl. V AP).
  Na tle ładnej muzyki usłyszeć można było piękne podziękowania. Podczas uroczystości gratulacje i życzenia złożył dyrektor szkoły Marek Skórcz, pani Małgorzata Sameć – Wicestarosta Powiatu Złotowskiego oraz Przewodnicząca Rady Rodziców. Żegnała też
  młodzież z młodszych klas, Samorząd Uczniowski, tak, to już było i nie wróci więcej. Tych, jakże już dojrzałych, zdolnych ludzi, nie przeraża ani przestrzeń, ani czas. Dziś myślą oni o studiach, pracy, o lecie. Wciąż nadzieją napawa ich fakt, że będą wędrować po świecie.
  Program przygotowany na tę uroczystość uzmysłowił nam wszystkim, że to, co beztroskie z pozoru, szybko się kończy, na każdego czekają pewne wyzwania, nowe wrażenia…Ale lubimy wracać tam, gdzie byliśmy, także do swej klasy i szkolnych marzeń.