Przejdź do treści

Konkurs literacki

  11 marca 2024r. w Bibliotece Miejskiej w Złotowie przy udziale przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Złotowie, miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Literackiego „Oblicza miłości – HIV i ….”, zorganizowanego ponownie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Złotowie –
  w ramach akcji „Bezpieczne Walentynki”.
  Celem tego konkursu było promowane zdrowego trybu życia wolnego od uzależnień i kształtowanie postaw asertywnych w sytuacjach niosących zagrożenie. Dla młodzieży była to okazja do pokazania swoich zdolności twórczych. Był udział w tym konkursie wzięło 8 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie. Ciekawe okazało się to, iż swój talent poetycki chcieli pokazali również chłopcy.
  Cieszymy się, że wśród laureatów znalazła się uczennica z kl. I D – Weronika Aleksandrowicz (III miejsce) zaś Hanna Banach z tej samej klasy zdobyła wyróżnienie.
  Trzeba przyznać, że temat konkursu był trudny, nie jest przecież rzeczą łatwą mówić językiem poezji o rzeczach kłopotliwych i intymnych, uczniowie sami to przyznali.
  Wszystkim uczestnikom tego wyzwania gratulujemy i gorąco dziękujemy.