Przejdź do treści

HIV- AIDS prelekcja, konkurs

    Od 1988 roku dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS.

    Święto to zostało zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia. W tym dniu na całym świecie odbywają się spotkania, wykłady oraz happeningi poświęcone chorobie oraz osobom zmagającym się z nią.

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji na temat HIV/AIDS, którą  poprowadziła p. Agnieszka Reszko-Kowalska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

    w Złotowie. Była to też okazja do podsumowania konkursu „Nie daj szansy AIDS”.

    Uczennica naszej szkoły z klasy IIID, Nadia Nawrocka, zajęła I miejsce w tym konkursie. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu i zmontowaniu rolki na media społecznościowe na temat wykonania  testu w kierunki HIV.