Przejdź do treści

Młodzieżowi Liderzy Zdrowia  Kontra HIV

    W ramach projektu Młodzieżowi Liderzy Zdrowia  Kontra HIV w dniu 29 września 2023 r. odbyło się  szkolenie  na temat HIV/AIDS dla uczniów  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II  w Złotowie, które przeprowadziła p. Agnieszka Reszko Kowalska  z   wydziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Złotowie.

    W trakcie  kilkugodzinnych warsztatów młodzi ludzie uzyskali aktualną  wiedzę na temat HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową, a także nabyli umiejętności podejmowania świadomych decyzji zmniejszających ryzyko zakażenia. Celem szkolenia było również wykształcenie właściwych postaw wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS.

    Uczestnicy szkolenia  po wysłuchaniu wykładu i zajęciach warsztatowych otrzymali dyplomy Młodzieżowych Liderów Zdrowia Kontra HIV uprawniające do szerzenia zdobytej wiedzy  wśród rówieśników.