Przejdź do treści

Zdobywamy nowe umiejętności z Erasmusem

    Praktyki zawodowe w słonecznej Bradze są już na półmetku. Nabytą w szkole wiedzę uczniowie wykorzystują w praktyce w różnych miejscach pracy zdobywając jednocześnie nowe umiejętności. Portugalscy pracodawcy są bardzo serdeczni i nie brakuje im poczucia humoru. Miejsca pracy to głównie małe firmy lub organizacje non-profit. Są wśród nich: agencja reklamowa, biuro rachunkowe, firma programistyczna zajmująca się programowaniem mi.in. w językach Laravel i React, studio fotograficzne, administracja szkoły. Mentorowie w zakładach pracy doceniają naszych uczniów za pracowitość, obowiązkowość i kreatywność. Pewną trudność stanowiła bariera językowa szczególnie w odniesieniu do języka portugalskiego, ale z każdym dniem młodzież radzi sobie coraz lepiej. Dużym plusem praktyki zagranicznej jest umiejętność współpracy w różnorodnym kulturowo zespole. Współpraca z innymi praktykantami daje możliwość nawiązania nowych znajomości, kształtowania wzajemnej tolerancji i uwrażliwienia na problemy społeczne. Wspólne zakwaterowanie wszystkich uczniów i opiekunów rozwija umiejętności organizacyjne, komunikacyjne i negocjacyjne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.