Przejdź do treści

Konkurs historyczny

    Weronika Piątek – uczennica ZSE w Złotowie zajęła drugie miejsce w Polsce w ogólnopolskim  konkursie historycznym ,,Żołnierze Wyklęci-Bohaterowie Niezłomni”.

    Mieli być anonimowi, zapomniani, wyklęci – żołnierze konspiracji niepodległościowej, dla których patriotyzm był największym wrogiem nieludzkiego systemu narzuconego Polsce przez sowieckiego okupanta. Niezłomni- nie poszli na żaden kompromis, a pamięć o nich jest wciąż żywa.  W ramach realizowanego  projektu edukacyjnego ,,Chwała bohaterom” , młodzież klas pierwszych złotowskiego ZSE przygotowała prace plastyczne, prezentacje multimedialne oraz filmy, które upamiętniały Żołnierzy Wyklętych. Dwie prace – nieszablonowe i wyjątkowe, wzięły udział w XII edycji ogólnopolskiego konkursu pt. ,, Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”. Patronat honorowy nad konkursem objął prezydent RP  Andrzej Duda a w komitecie honorowym zasiadło 2 ministrów, 15 kuratorów oświaty, prezes IPN oraz związki kombatanckie. Wśród 1620 prac nadesłanych z całej Polski, jury doceniło dzieło Weroniki Piątek-uczennicy pierwszej klasy liceum ZSE w Złotowie . W przygotowanym filmie przedstawiła historię swojego pradziadka p.Mariana Dąbrowskiego (1917-2006r.), porucznika Armii Krajowej.  Dzięki włożonemu sercu  w wykonanie rodzinnej historii, Weronika otrzymała zaszczytne drugie miejsce w Polsce w kategorii prac multimedialnych. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Fundacji im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie 19 czerwca 2023 roku. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    Opiekunem uczennicy była Wioletta Weilandt, nauczyciel historii.