Przejdź do treści

Jasełka Bożonarodzeniowe w ZSE

    W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadzają przedstawienia nazywane Jasełkami. Tegoroczne jasełka dotyczyły obchodów Wigilii w Polsce i na Ukrainie. Młodzież siedząca przy polskim wigilijnym stole mówiła o barszczu ,o pierogach, o opłatku i o czytaniu fragmentu Biblii mówiącym o narodzeniu Jezusa w Betlejem. Młodzież ukraińska przedstawiła, jak wygląda  rodzinne spędzanie Wigilii  w ich kraju. Tam na stole króluje kutia. Młodzi ludzie z Ukrainy pokazali, jak bardzo wojna zakłóciła spokój i radość ze spędzania wspólnie  Świąt poprzez częste alarmy i towarzyszące im naloty, które powodują, że trzeba się przemieścić do piwnicy i spędzać czas bez prądu i w zimnie. Całość urozmaicały kolędy polskie i ukraińskie. Na koniec uroczystości dyrektor, Marek Skórcz,  złożył życzenia z okazji Świąt i Nowego Roku, a wcześniej wręczył nagrody za udział młodzieży w różnych konkursach.