Światowy Dzień AIDS

Wszystkim wiadomo, że dzień 1 grudnia obchodzony jest jako Światowy Dzień AIDS. W tym czasie oczy całego świata zwrócone są szczególnie na problemy HIV/AIDS. Tegoroczna kampania multimedialna przebiega pod hasłem: „Jedyny taki test ”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji poświęconej temu ogólnoświatowemu zagrożeniu. Spotkanie z uczniami poprowadziła p. Agnieszka Reszko-Kowalska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotowie. Była to też okazja do podsumowania i uhonorowania nagrodami zwycięzców konkursu na fotografię z zakresu profilaktyki HIV/AIDS: „Nie daj szansy AIDS”.

Uczennica naszej szkoły z klasy IIIC, Wiktoria Domaradzka, zajęła I miejsce w tym konkursie.