Przejdź do treści

Język ukraiński nie taki obcy

    W ramach tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada 26 września, w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II mogliśmy zapoznać się z podstawowymi zwrotami w języku ukraińskim oraz poznać bliżej kulturę tego narodu. Ukraińscy uczniowie uczęszczający do naszej szkoły, pod okiem pani psycholog Oleksandry Bibik, przygotowali warsztaty językowe na których ich koledzy i koleżanki z klas mogli poznać codzienne zwroty i wyrażenia w języku ukraińskim.  Wszyscy uczestnicy mieli okazję nauczyć się liter, sprawdzić swoją wiedzę o Ukrainie w quizie z nagrodami oraz nauczyć się popularnej pieśni Czerwona kalina. Wszystkich zachwyciły piękne stroje i haftowane koszule, w których wystąpiła młodzież. Na spotkaniu nie zabrakło również odśpiewania hymnu ukraińskiego, który pełni szczególnie ważną rolę w obecnej sytuacji. Oprócz warsztatów językowych w szkole pojawiły się napisy w języku ukraińskim i żółto-niebieskie girlandy z flagami. Był to dzień nie tylko edukacyjno-informacyjny, ale także wzruszający, w którym wszyscy mogliśmy poczuć się równoprawnymi obywatelami Europy.