Przejdź do treści

Regionalny Finał Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Języku Angielskim 2022

    W czwartek 17 marca 2022 roku w Zespole Szkół  im. Stanisława Staszica w Pile odbył się regionalny finał międzynarodowego konkursu krasomówczego w języku angielskim  – International Public Speaking Competition. Temat tegorocznej edycji konkursu to We expect too much from our heroes” ( Oczekujemy zbyt wiele od naszych bohaterów).

     Zgodnie z regulaminem konkursu, uczestnicy przygotowali pięciominutowe przemówienia, związane z podanym tematem.

    Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów : Weronika Adamowska i Julian Tomaszewski. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a jury obradowało długo. Do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 25-26 marca 2022  wybrano 5 reprezentantów, wśród których znalazł się nasz uczeń – Julian Tomaszewski.  

    Zwycięzca konkursu będzie reprezentować Polskę podczas międzynarodowych finałów, które odbędą się w maju w Londynie. Trzymamy kciuki Julek!