Jasełka

  • przez

Jak co roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie uczniowie ZSE przygotowali Jasełka. Tegoroczne wykorzystywały treści biblijne, a więc historię Maryi  i Józefa i mającego się narodzić Jezusa. Pokazywały dramat cieśli z Nazaretu, któremu niełatwo było przyjąć wiadomość o dziecku, które ma się narodzić i którego dawcą życia miał być Bóg.
W tę historię była wpisana współczesna scena, mówiąca o pewnej rodzinie, z której po Pierwszej Komunii Krzysztofa odszedł ojciec na wiele długich lat. Nadeszły takie święta Bożego Narodzenia, że w synu dokonała się wewnętrzna przemiana spowodowana powrotem rodzonego ojca do rodziny, do domu.
Tekst mówiony urozmaiciły: kołysanka dla synka i kolędy.
Dyrektor szkoły, p. Marek Skórcz, złożył świąteczne życzenia wręczył nagrody za konkursy oraz stypendia Prezesa Rady Ministrów.