Przejdź do treści

NA CLIL SPOSOBÓW KILKA

    CLIL czyli Content and Language Integrated Learning to uczenie się słówek i gramatyki języka obcego „przy okazji”. Takim przykładem może być temat: od poczwarki do motyla, pierwsza podróż na księżyc, skąd bierze się empatia albo jak komunikować się w biznesie. Ale można również uczyć języka angielskiego kontemplując sztukę. Tak właśnie zaczęła się nasza przygoda z metodą CLIL. Aby pobudzić wyobraźnię nasz wykładowca Peter O’Neill zabrał nas do Merrion Square Park, gdzie przy pomniku Oscara Wilde każdy student indywidualnie prezentował swoje refleksje na temat wybranej sentencji znanego pisarza. Część kolejnych zajęć spędziłyśmy w Galerii Narodowej Dublina zachwycając się dziełami znanych malarzy światowego formatu. Zadaniem każdej z nas było wybranie jednego z dzieł i dokonanie jego analizy oraz interpretacji z zastosowaniem specyficznego słownictwa. Musimy przyznać ,że każda godzina zajęć jest dla nas wyzwaniem.

    Anna, Dorota, Lucyna i Justyna