Przejdź do treści

Stażyści na start: Euro-Start!

    Przygotowania do wyjazdu na staż zagraniczny w ramach projektu Eusro- start Zawodowy już na półmetku. W ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1: Mobilność edukacyjna, uczniowie z Technikum nr 2 w ZSE im. Jana Pawła II w Złotowie wyjadą szkolić swoje umiejętności w Dublinie w Irlandii. Celem projektu jest umożliwienie uczniom odbycia praktycznej nauki zawodu w firmach i instytucjach zagranicznych i doskonalenie ich umiejętności zawodowych, interpersonalnych i językowych. Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej zapewnia uczestnikom dodatkowe lekcje z języka angielskiego, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny, paszport językowy) w jęz. angielskim, zajęcia kulturowe o Irlandii, transport (w tym przelot samolotem), wyżywienie i zakwaterowanie u rodzin za granicą. Na podstawie dokumentów aplikacyjnych uczniowie zdobyli interesujące miejsca praktyk, niektórzy uczestniczyli w rozmowach kwalifikacyjnych w jęz. angielskim. Dodatkowe lekcje jęz. angielskiego, prowadzone przez p. Justynę Sowę, umożliwiają m.in. sprawniejszą komunikację, ćwiczenie języka branżowego, lepsze przygotowanie do odbycia stażu poprzez przećwiczenie autoprezentacji oraz przygotowanie charakterystyki dobrego stażysty. W ramach projektu uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne.

    Joanna Maniak, Elżbieta Jejer-Kokowska