Przejdź do treści

Wspaniałe przeżycie

    W ubiegłym tygodniu w środę 8 października 2014 grupa uczniów (Marcin Smoliński, Klaudia Brzezińska, Aleksandra Witkowicz, Adriana Igman, Tomasz Żelichowski) wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie wyjechała do Belgii. Wyjazd zrealizowano dzięki projektowi COMENIUS Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Wizyta w szkole partnerskiej Olve w Edegem trwała cztery dni. Gospodarze przygotowali dla nas grę miejską po Antwerpii oraz wyzwania i zadania na plaży nad morzem „Jeden przeciwko wszystkim”. Czekało nas również zwiedzanie ciekawych miejsc, m.in. w Brugii i stolicy Belgii- Brukseli.

    Było to wspaniałe doświadczenie, które długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ poznaliśmy nowych ludzi, nawiązaliśmy przyjaźnie, zdobyliśmy wiele nowych umiejętności, i – co ważne- przełamaliśmy barierę językową. Mieliśmy możliwość zaprezentowania legendy o złotowskim Jeleniu w wersji komiksowej oraz piosenki w języku polskim. Mimo wielu atrakcyjnych zajęć, znaleźliśmy także czas, aby podziwiać nocne uroki Antwerpii w gronie nowych przyjaciół z Portugalii, Estonii, Belgii i Niemiec. Za pomoc w organizacji przejazdu ze Złotowa do Edegem oraz przygotowanie materiałów promocyjnych pragniemy podziękować staroście panu Ryszardowi Goławskiemu oraz zarządowi Starostwa Powiatowego w Złotowie. Jednocześnie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Złotowa panu Stanisławowi Wełniakowi za udostępnienie materiałów promujących Złotów, które przekazaliśmy szkole belgijskiej oraz uczestnikom spotkania z innych krajów.