Przejdź do treści

W maju praktyka, teraz egzaminy czyli same plusy praktyk Ekonoma w Hiszpanii

  Czas praktycznej nauki zawodu dobiegł końca, do Ekonoma powrócili zarówno uczniowie odbywający praktykę w kraju, jak i w Hiszpanii. Obecnie zmagają się oni z egzaminami zawodowymi, do których przygotowywali się także poprzez odbywanie stażu w maju b.r.

  Europejska Praktyka Zawodowa – projekt realizowany w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe, który umożliwił 22 uczniom praktyczną naukę zawodu poza granicami Polski, zakończył się powodzeniem i został entuzjastycznie podsumowany przez uczestników wyjazdu. I choć opinie co do smaków hiszpańskiej kuchni czy warunków zakwaterowania były podzielone, to jednak wszyscy uczestnicy przyznają jednomyślnie, iż możliwość miesięcznego pobytu w Granadzie, bliższego kontaktu z urokami Andaluzji oraz pracy dla hiszpańskiej firmy (poznanie zasad jej funkcjonowania, praca w małych grupach w zróżnicowanym kulturowo środowisku, praktyczne wykorzystanie umiejętności poznanych w szkole), to wyjątkowe doświadczenie, nie tylko zawodowe, ale przede wszystkim życiowe! Oto niektóre wypowiedzi uczniów:

  Wojciech: „Praktyka zagraniczna sprawiła, że poczułem się pewniej w nowym otoczeniu. „bariera językowa”, o której tak wiele się mówi, w rzeczywistości była „łatwa do przeskoczenia”, dzięki czemu oprócz umiejętności zawodowych, podszkoliłem również język angielski. Świetna atmosfera, przepiękne widoki, kumulacja doświadczeń. Wspaniała przygoda”!
  Marta: „Wspaniałe jest to, że będąc na praktykach mogłam poznać nowe zwyczaje. Jestem zaskoczona, że hiszpańska kultura jest taka ciekawa! Nauczyłam się również dorosłego życie: poruszania się po dużym mieście komunikacją miejską, planowania zakupów, oszczędzania pieniędzy oraz samodzielnego funkcjonowania w gospodarstwie domowym”.
  Sandra: Jedną z ważnych rzeczy, którą wyciągnęłam z projektu jest umiejętność pracy w grupie. Teraz uważam, że wspólne radzenie sobie z zadaniami jest dużo łatwiejsze i oszczędza czas”.

  Magdalena: Podobały mi się nasze zróżnicowane zadania, które wymagały kreatywnego myślenia”.
  Alicja: „W pracy była miła atmosfera oraz mieliśmy możliwość poznania nowych ludzi i ich zwyczajów” 

  Justyna: Dzięki temu projektowi miałam jedyną w swoim życiu możliwość wyjechać tak daleko”.
  Marcin: „Podobało mi się najbardziej to, że opiekunowie byli bardzo pomocni”.

  Anita: „Dla mnie ważna była możliwość integracji z uczniami z innych klas, poznanie innej kultury i jej funkcjonowania”. Krystyna: „Najbardziej podobały mi się piękne widoki gór i morza”.