Przejdź do treści

Klasowy konkurs o Belgii

    W dniach 8-12 października bieżącego roku delegacja uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami wyjechała na spotkanie projektowe do szkoły partnerskiej  Olve w Edegem (Belgia). Wyjazd zrealizowano w ramach projektu Comenius GYG Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół w programie „Uczenie się przez całe życie”.

    Idea konkursu na plakat informacyjny o Belgii nawiązywała do udziału naszej szkoły w tymże projekcie i  dała możliwość szerszej społeczności szkolnej poszerzyć wiadomości dotyczące kraju partnerskiego. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatów informacyjnych ukazujących różne aspekty nawiązujące tematycznie do Belgii. Klasy losowo przygotowały następujące tematy: muzyka, znani Belgowie, tradycje, Bruksela, zabytki, kulinaria, przyroda, atrakcje turystyczne, historia i ustrój polityczny. Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas Święta Szkoły 16 października 2014r, a uznanie jury zdobyły następujące prace:

    I miejsce- klasa IIB w kategorii zabytki – liczba punktów 168/ 200

    II miejsce- klasa ID w kategorii tradycje – liczba punktów 159/ 200

    III miejsce- klasa IIIC w kategorii  historia- liczba punktów 150/ 200 Wyróżnione klasy otrzymały bony pieniężne do wykorzystania na wspólną klasową biesiadę.