Przejdź do treści

Comenius- trzecia wizyta w szkole partnerskiej

    W dniach 12-16 listopada uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie (Angelika Klejbor, Kornela Gust, Katarzyna Szopieraj, Klaudia Zięba, Wojciech Nimiec) pod opieką p. E. Jejer-Kokowskiej oraz A. Łutczyk- Pezały odbyli kolejną wizytę w szkole partnerskiej w ramach projektu Comenius GYG. Tym razem celem były Niemcy, a konkretnie Norymberga.

    Spotkanie miało miejsce w Privatschule Regina Stein. Młodzież została bardzo życzliwie przyjęta zarówno przez nauczycieli, jak i rodziny goszczące. Także uczniowie niemieckiej szkoły robili wszystko, aby umilić pobyt w swoim mieście. Oprócz złotowskiej młodzieży w spotkaniu brali udział przedstawiciele szkół z Belgii, Estonii i Portugalii. Odwiedzający uczniowie mieli za zadanie przedstawić układ taneczny charakterystyczny dla swojego państwa. Wszyscy uczestnicy projektu zyskali też niepowtarzalną okazję do zwiedzenia pięknego miasta, jakim jest Norymberga. Uczniowie zobaczyli m.in. Zamek Cesarski, Germańskie Muzeum Narodowe oraz dom słynnego malarza Albrechta Durera. Mieli też okazję do spróbowania tradycyjnych norymberskich potraw i pierników. Niewątpliwą atrakcją były Aquapark „Palm Beach” oraz bowling „Brunswick”. Poza tym zagraniczni goście spędzili dużo czasu z najmłodszymi uczniami niemieckiej placówki, którzy m.in. zaprezentowali swoje talenty na szkolnej scenie. Wspólne chwile upłynęły także na grach i zabawach. Uczniowie posługujący się językiem niemieckim opowiadali dzieciom o swoich państwach, miastach i szkołach, prezentowali także zdjęcia. Podsumowaniem wspólnie spędzonego czasu był uroczysty obiad w szkole oraz profesjonalny pokaz tańca nowoczesnego. Młodzież z Ekonoma zgodnie przyznała, że czas spędzony w Niemczech minął zdecydowanie za szybko.