Przejdź do treści

Z NADZIEJĄ PATRZYMY W PRZYSZŁOŚĆ

    Covid-19 zmienił wszystkie dziedziny życia. Dotknął również realiów  szkolnych, przez co wpłynął  nie tylko na  codzienność szkolną, ale także na  dodatkowe zajęcia i na przebieg projektów edukacyjnych. Od wielu lat  realizowane z sukcesem projekty mobilności w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie zostały poddane ciężkiej próbie. Po raz pierwszy, stawiając nade wszystko  bezpieczeństwo uczniów, wyjazdy na praktykę zagraniczną zostały przesunięte na kolejny rok szkolny. Stanęliśmy przed wyzwaniem zorganizowania  mobilności trzech grup wyjazdowych (łącznie 50 osób) w czasie, który również stoi pod znakiem pandemii. Pomimo niesprzyjających warunków  nie poddajemy się  i nie tracimy nadziei na realizację praktyk zagranicznych w sycylijskiej Barcellonie, hiszpańskiej Maladze oraz stolicy Portugalii- Lizbonie.  Ze względu na przesunięcie wyjazdów na praktyki zagraniczne konieczne było ponowne przeprowadzenie procesu rekrutacji, w tym rekrutacji uzupełniającej.  Od połowy listopada wznowiliśmy zajęcia przygotowawcze tym razem w formie zdalnej. Nauka online języka włoskiego, języka angielskiego, zajęcia kulturowe o Hiszpanii i Portugalii oraz przygotowanie dokumentów aplikacyjnych w języku angielskim stanowią nie lada wyzwanie. Jesteśmy  przekonani, że zdalne nauczanie nie będzie trwało wiecznie, a umiejętności zawodowe, które muszą być nabywane w praktyce młodzież naszej szkoły  będzie mogą zdobyć za granicą. Projekt Postaw na Doświadczenie Zawodowe realizowany jest w ramach programu Power Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.