Przejdź do treści

Finał dla Natalii!

    Tuż przed zawieszeniem nauki w szkołach uczniowie techników z całej Polski kształcący się w zawodzie technik ekonomista sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z rachunkowości w II międzyszkolnym etapie konkursu „Turniej Talentów – Akademia Księgowego” w Wielkopolskim Oddziale Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. W etapie tym rywalizowało 84 uczestników, wśród nich 2 uczennice naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali test teoretyczny oraz zadanie, polegające na dekretacji dowodów księgowych i dokonywaniu rozliczeń, analogicznie jak w praktyce gospodarczej.

    Organizatorzy długo zwlekali z ogłoszeniem wyników tego etapu i opublikowaniem listy 15 finalistów konkursu. Ostatecznie w związku z przedłużającą się sytuacją zamknięcia szkół przedstawiono zwycięzców.

    Z ogromną radością przyjęliśmy informację, iż wśród finalistów znalazła się również nasza uczennica Natalia Kubińska. Los finału jest nieznany. Organizatorzy mają podjąć decyzję w tej sprawie. Może w tym wyjątkowym okresie konkurs zostanie zakończony bez wyłaniania laureatów? Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, teraz głównie na maturze. To, że jest solidnym fachowcem z rachunkowości już udowodniła w konkursie i na egzaminie potwierdzającym kwalifikację A.36  Prowadzenie rachunkowości.

    Jeszcze przez 2 lata młodzi technicy ekonomiści będą mieli szansę rywalizować w tym turnieju. W latach następnych możliwość ta będzie dotyczyła tylko uczniów kształcących się w zawodzie technik rachunkowości.