Przejdź do treści

11 listopada

    W piątek 8 listopada cała szkoła spotkała się na sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić dzień 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości.
    O godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, przyłączając się do akcji „Szkoła do hymnu”  zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.  Następnie dyrektor, p. Marek Skórcz, ogłosił wyniki wyborów na przewodniczącego Samorządy Uczniowskiego – został nim ponownie Artur Natoniewski. Pożegnano odchodzących i przedstawiono skład nowego Samorządu Uczniowskiego, w którym działać będą 23 osoby. Złożyły one uroczystą przysięgę na Sztandar Szkoły.
    W drugiej części apelu Patrycja Graczyk z kl. IIIE i Oskar Bojanowski z kl. IDP przypomnieli, o wydarzeniach 11 listopada 1918 roku, zawieszeniu broni na froncie zachodnim oraz przekazaniu dowództwa Józefowi Piłsudskiemu nad armią polską w Warszawie. Długa droga Polaków do niepodległości została zilustrowana występami:
    – kl. IIIB, która przypomniała legendę Legionów Polskich, śpiewając pieśń „My, Pierwsza Brygada”,
    – kl. IID i IDG, które piosenką „Gdy szedłem raz od Warty …”,   podkreśliły udział młodzieży w walce o wolność.