Przejdź do treści

Ekonom w “Noc Zawodowców”

  Wspólna zabawa, gry i pokazy zawodów, w których kształci złotowski Ekonom, czyli jak spędziliśmy piątkowy wieczór. Jesteście ciekawi?

  4 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotowie odbyła się “Noc zawodowców” , w której nasza szkoła miała przyjemność uczestniczyć.

  Uczniowie z ZSE w Złotowie prezentowali młodszym koleżankom i kolegom, jak wyglądają zajęcia praktyczne w ramach kierunków: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik informatyk, technik programista, technik reklamy czy technik fotografii i multimediów.

  By choć przez chwilę poczuć się jak profesjonalny fotograf, uczniowie podstawówki wcielali się w jego rolę i mogli wykonać zdjęcie portretowe sobie lub szkolnym modelom. Drugim etapem była, oczywiście, postprodukcja, czyli obróbka zdjęcia w programie Adobe Photoshop. 

  Następnie pałeczkę przejęli przyszli technicy organizacji reklamy. To dzięki nim uczniowie mogli być bohaterami baneru reklamowego ulubionej marki. Kilku śmiałków wzięło też udział w teście smaku Cola vs. Pepsi i poddało się badaniu preferencji marki. 

  Reprezentanci technika ekonomisty zaprezentowali m.in.  jak wygląda praca w programie do prowadzenia księgowości “Insert”, jak i przedstawili możliwości pracy po tym kierunku. Dodatkowo zainteresowani zapoznali się z zawodem technik rachunkowości.

  Potyczki informatyczne między zwiedzającymi, a nauczycielami przedmiotów informatycznych z naszej szkoły były nie lada wyzwaniem. W sali “informatyczno-programistycznej” uczniowie Ekonoma prezentowali etapy budowy strony internetowej. Była także możliwość pracy manualnej z kablami o zakończeniu RJ-45.

  Posted Ekonom
  Zdjęcia: Agata Kostecka