Przejdź do treści

Inauguracja roku szkolnego w ZSE

    Skończyły się długie i słoneczne wakacje i 2.09.2019 rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. W związku z tym o godzinie 8.00 w kościele św. Rocha odprawiona została Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Na godzinę 9.00 zostały zaplanowane uroczystości szkolne. Odbyły się one w sali gimnastycznej. Wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor, p. Marek Skórcz. Szczególnie serdeczne słowa skierował do uczniów klas I. Poinformował o wyzwaniach stojących przed uczniami i nauczycielami w nowym roku szkolnym, roku z podwójnym rocznikiem w klasach pierwszych.

                Dyrektor szkoły wspomniał też tragiczny wrzesień 1939 roku w związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej i jej tragicznymi i przerażającymi konsekwencjami.

    Całość uroczystości urozmaiciły piosenki w wykonaniu uczennicy Weroniki Grabowskiej.