Przejdź do treści

Sobotnia parada równości w Brighton

    Sobota w Brighton minęła pod znakiem wielkiej parady równości i poparcia dla różnych orientacji seksualnych. Cała społeczność miasta pokazała solidarność poprzez przystrojenie witryn sklepowych proporczykami z tęczą oraz sprzedaż tęczowych gadżetów i ubrań. Mieszkańcy, przedstawiciele różnych zawodów i przedsiębiorstw wzięli udział w długim marszu ulicami Brighton. Tego dnia żaden strój lub jego brak nie dziwił nikogo. Wieczorem udaliśmy się do Preston Park na koncert Kyle Minogue. Gwiazda wieczoru zaprezentowała się rewelacyjnie. Nucąc refren jednego z przebojów: „La la la, la lalalala” wtopiliśmy się w rzekę ludzi i razem z nimi pieszo wróciliśmy do centrum miasta skąd szczęśliwie udało nam się złapać zatłoczony autobus do naszych tymczasowych domów. Czasami warto oderwać się od rzeczywistości, aby później docenić jej przewidywalność, spokój i porządek…