Przejdź do treści

Zajęcia i czas wolny w Brighton

    Kolejne dwa dni za nami. Na zajęciach metodycznych odświeżamy wiedzę z zakresu nauczania słownictwa, mówimy o kulturze brytyjskiej, poznajemy historię Brighton i okolic. Rolf, doświadczony nauczyciel z Anglii, wprowadza nas w tajniki języka potocznego i podpowiada, co Anglicy mają na myśli wypowiadając niektóre zwroty grzecznościowe… Po zajęciach jest oczywiście czas na zwiedzanie i kosztowanie lokalnych specjałów.

    W piątek mieliśmy wspólne zajecia z nauczania w oparciu o dowody. Dotyczyły roku 1066 i historii bitwy pod Hastings. Bardzo ciekawy pokaz zastosowania różnych metod pracy z wykorzystaniem wizualizacji oraz nowoczesnych technologii aż po odgrywanie scenek tematych zachwycił wielu z nas. Popoludniu zwiedzaliśmy Lewes Castle nieopodal Brighton i smakowaliśmy lokalnych potraw. Był tez czas na małe zakupy i chwilkę wytchnienia.

    Pozdrawiamy Justyna, Magda i Rafał.