„Nowoczesny” z Brighton

Projekt „Nowoczesny nauczyciel” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Programu ERASMUS+ spowodował, że pierwszy raz w życiu 1 lipca poszedłem jako uczeń do szkoły. Moja podróż zaczęła się dwa dni wcześniej. 29 Czerwca był samolot, jeden pociąg, metro, drugi pociąg, taxi no i byłem na miejscu w Brighton. Kolejny dzień do aklimatyzacja… takie różne (oczywiście musiał być stadion i plaża).

Pierwszego dnia w szkole spotkałem Czechów, Hiszpanów, Portugalczyków no i panią z Finlandii, jednym słowem międzynarodowe towarzystwo. What is your name? Where are you from? What do you teach?? Na te i wiele innych pytań musiałem dziesiątki razy odpowiadać. Ostatnim akcentem dnia był wspólny spacer nad morze.

Dzień bardzo udany, kończą relacje cisną mi się słowa na usta: ,,koniec języka za przewodnika”, „umiesz liczyć licz na siebie”.

Pozdrawiam Marcin Łyjak

…maybe the next day will be better…