Przejdź do treści

Sejmik Młodzieży

    W dniach 31.05. i 01.06.2019 w Zakrzewie odbył się XIII Sejmik Młodzieży  pod hasłem „Dłonie mamy mocne, a serca gorące”. W sejmiku wzięły udział delegacje z różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowało 7 osób.  Przewidziane na sejmiku zajęcia dla uczestników to m.in.   malowanie toreb we wzory przez siebie wybrane i przygotowanie plakatu związanego tematycznie z hasłem spotkania (chodziło o umieszczenie na plakacie swojej dłoni i zapisanie na niej wybranego przez siebie cytatu. Była okazja do zatańczenia tańców kaszubskich po wcześniejszym ich obejrzeniu. Spotkanie było okazją do zaprezentowania swoich talentów: taniec, śpiew gra na instrumencie, którym były nawet plastikowe kubki.

    Na drugi dzień odprawiona została Msza św. i złożone zostały kwiaty pod pomnikiem ks. Bolesława Domańskiego.