Kresy w poezji

  • przez

W dniu 14 marca 2019 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie odbyła się  3 edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego o Tematyce Kresowej pod patronatem Starosty Powiatu Złotowskiego. Organizatorami konkursu byli: Klub Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów południowo-wschodnich w Złotowie oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie.
Uczestnicy przedstawili wybrane przez siebie wiersze twórców, którzy na Kresach się urodzili, bądź na tych ziemiach mieszkali przez całe swoje życie.

Komisja, w skład której weszli: Jerzy Cybulski, Barbara Chodera, Urszula Belka  i Ludwika Macek wyłoniła zwycięzców:
I miejsce –  Natalia Karbownik – I LO
II miejsce – Michał Budnik – ZSE
III miejsce – Wiktoria Brzezińska – I LO

Wyróżnienia otrzymali:
Zofia Jarosz – I LO
Wiktoria Ziturus – ZSE

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy