Przejdź do treści

Bloger, vloger, influencer – zawód, czy hobby?

    To najczęściej wybierany przez uczniów ZSE temat warsztatów, które w dniu 8 lutego poprowadzili w naszej szkole przedstawiciele Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
    W warsztatach wzięli udział uczniowie  klas maturalnych i przedmaturalnych. 
    Wśród wybieranych tematów znalazł się również warsztat  „CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić?” dający wskazówki, jak napisać dobre CV oraz jak „zabłysnąć” w czasie rozmowy o pracę.  Jak się przygotować i jak panować nad mową ciała, aby trema była czynnikiem mobilizującym, a nie dezorganizującym wystąpienie –  o tym uczniowie mogli się dowiedzieć na kolejnym wystąpieniu  „Wystąpienia publiczne – jak się nie dać tremie?”

    Cyberprzemoc – jak się chronić?   Celem tego warsztatu było uświadomienie słuchaczom, że cybeprzemoc może dotknąć każdego, a jej konsekwencje ponosi nie tylko ofiara i jej otoczenie, ale także sprawca. Zaprezentowane treści, przygotowane w sposób szczególny z myślą o młodzieży, okazały się adekwatne do aktualnych wyzwań, przed którymi młodzi ludzie stają i z którymi będą się mierzyć w najbliższej przyszłości.