Przejdź do treści

„Ekonoma” potyczki z ekonomią

  Również w tym roku szkolnym kilkunastoosobowa grupa uczniów Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych rywalizuje w Olimpiadach, w których sprawdzana jest wiedza ekonomiczna.
  Po zmaganiach szkolnych do etapu okręgowego XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowało się 6 uczniów z klas III i IV w zawodzie technik ekonomista. W Poznaniu „ekonom” reprezentowali Agata Świerk, Michał Budnik, Michał Leśniak, Patrycja Nowak, Natalia Adler, Michał Pawłowski i Marta Bonin.
  Uczniowie musieli się zmierzyć z pytaniem opisowym, zadaniem z podstaw ekonomii oraz 30 pytaniami testowymi. Tematem przewodnim tegorocznej Olimpiady Ekonomicznej jest „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”.
  Uczniowie uczestniczyli również w XIV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, Hasło przewodnie tegorocznej rywalizacji brzmi „Trendy na rynku kapitałowym”. Również na tym etapie olimpiady należy odnotować sukces uczniów. Troje uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego, który odbędzie się w marcu 2019r. w Poznaniu. Złotowski „ekonom” będą reprezentowali: Agata Świerk, Michał Budnik i Michał Leśniak. Opiekunem przygotowującym uczniów do olimpiady jest Marek Skórcz dyrektor szkoły.

  Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy powodzenia
  w dalszych zmaganiach z ekonomia.