KONKURS!
dla młodzieży z powiatu złotowskiego pt.:
"PRACA I KARIERA"


Regulamin       Załączniki           Plakat

 

Weekend pełen wrażeń

W sobotę wybrałam się  z biurem podróży do Stonehenge i Bath. Grupa oczywiście międzynarodowa.
Kamienny krąg Stonehenge to jeden z najwspanialszych zabytków na świecie wpisany na  Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Zespół megalitów, nasypów i rowów pochodzi sprzed 5 tys. lat, jest dziełem ludu reprezemtującego nieznaną nam kulturę.  
W Baht wspólnie spacerowaliśmy po mieście (widzieliśmy m. in. opactwo Bath Abbey, zespoły architektoniczno-urbanistyczne Queen Square i ronda Circus, zabudowę łukowatą ulicy Royal Crescent). Następnie czas wolny, w którym zdecydowałam się na wizytę w Roman Baths (rzymskie łaźnie). Pomimo ogromnej kolejki udało mi się wejść do najsłynniejszego i jedynego w Wielkiej Brytanii kompleksu, gdzie biją trzy gorące źródła, czyli cieplice. Starożytny zabytek obudowany w wiktoriańskim stylu skrywał rzymską świątynię, termy i łaźnie. Skorzystałam z audioprzewodnika w języku polskim. 
Niestety pogoda nie dopisała - było zimno i padało, jednak niesamowite wrażenia wynagrodziły  minusy niezbyt przyjaznej aury.  
 
 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Publiczne Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2014”.

 

 

 

 

Free business joomla templates

Informacje o plikach cookie Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Informacje o cookie.

Akceptuje cookie na stronie.

EU Cookie Directive Module Information