Ci, co odchodzą są wśród nas….

To hasło przyświecało szkolnemu apelowi w ZSE dotyczącemu Zaduszek.
W szkolnej auli  w jesiennej scenerii  przy tlącym się świetle  młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny na temat życia, przemijania i śmierci.
Wykorzystano teksty poetów współczesnych, ale również utwory staropolskie poświęcone tej tematyce. Przygotowany przez młodzież program wprowadzał w klimat i nastrój dni, które będziemy przeżywać, tzn. Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
Wypowiedziane słowa były  głęboko poruszające, skłaniały do refleksji i zadumy nad wartością ludzkiego życia, przypominały o szacunku dla drugiego człowieka, przypominały
o tym, że pewnych spraw nie można odkładać na później, bo  życie szybko mija, a szansa raz dana i nie wykorzystana może się nie powtórzyć.