Wykłady na UMK

28.09.2018r. uczniowie klas IIId i IIe II LO w ZSE uczestniczyli w dniach otwartych Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Brali udział w ciekawych wykładach o roślinach inwazyjnych, fagoterapii wirusami, o enzymach i hibernacji. Udali się również na zajęcia laboratoryjne w grupach. Rozpoznawali rośliny w szklarni, poznawali różne RNA, eksperymentowali  nanocząsteczkami, oglądali świat pszczół, byli detektywami.  Uczniowie wraz z opiekunką, p. Joanną Skierą zwiedzili toruńską Starówkę.