KOMUNIKAT

Szanowni rodzice (opiekunowie).
W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019r. ogólnopolskim protestem
w placówkach oświatowych informuję o utrudnieniach w funkcjonowaniu szkoły od tego dnia aż do odwołania. W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie w referendum strajkowym większość pracowników wypowiedziała się za przystąpieniem do strajku.
Szkoła będzie otwarta, będzie sprawowana opieka nad każdym uczniem.
O wszelkich decyzjach, mających wpływ na dalsze funkcjonowanie szkoły w tym przede wszystkim o terminie zakończenia protestu, będziemy informować państwa na bieżąco. W zaistniałej sytuacji prosimy Państwa o wyrozumiałość
i uważne śledzenie strony internetowej szkoły  i e-dziennika, gdzie będą zamieszczane bieżące informacje.


 

Haft krajeński na nowo zawitał do naszej szkoły

Haft krajeński  zawitał do naszej szkoły.  W związku z tym, że muzycy Ekonoma chcieli regionalny motyw haftu dołączyć do swojego stroju,  Joanna Skiera – nauczycielka ZSE nawiązała współpracę z dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej Panią Kamilą Krzanik -Dworanowską, Panią dr Dorotą Angutek - etnologiem z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz złotowskimi hafciarzami - Ireną Bielecką i Jerzym Brzezińskim.


W szkole odbył się cykl warsztatów haftowania motywem haftu krajeńskiego. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, rozwijali  swoje pasje, np. Malina Łuczak do dzisiaj ozdabia haftem  piękną biżuterię. Uczeń Technikum Organizacji Reklamy w ZSE - Patryk Grobelny zaprojektował grafikę na logo zespołu muzyków z Ekonoma oraz grafikę haftu krajeńskiego na podstawie najstarszego egzemplarza haftu krajeńskiego z 1910 r. z okolic Skica. Znajduje się on w Muzeum Ziemi Złotowskiej. Grafika wykonana przez ucznia została wykorzystana na witaczu przy ul. Jastrowskiej i w amfiteatrze złotowskim.
Przygoda z haftem krajeńskim nie zakończyła się, bo malujemy motywem haftu krajeńskiego, prowadzimy warsztaty i pomagamy w badaniach nad historią haftu krajeńskiego.
                                                                     Joanna Skiera

 


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Publiczne Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2014”.

 

 

 

 

Free business joomla templates

Informacje o plikach cookie Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Informacje o cookie.

Akceptuje cookie na stronie.

EU Cookie Directive Module Information