KOMUNIKAT

Szanowni rodzice (opiekunowie).
W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019r. ogólnopolskim protestem
w placówkach oświatowych informuję o utrudnieniach w funkcjonowaniu szkoły od tego dnia aż do odwołania. W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie w referendum strajkowym większość pracowników wypowiedziała się za przystąpieniem do strajku.
Szkoła będzie otwarta, będzie sprawowana opieka nad każdym uczniem.
O wszelkich decyzjach, mających wpływ na dalsze funkcjonowanie szkoły w tym przede wszystkim o terminie zakończenia protestu, będziemy informować państwa na bieżąco. W zaistniałej sytuacji prosimy Państwa o wyrozumiałość
i uważne śledzenie strony internetowej szkoły  i e-dziennika, gdzie będą zamieszczane bieżące informacje.


 

Powtórka przed…

24 września 2018 uczniowie ZSE z klas: IIE, IIIE i IVB pod opieka p. Marka Chołodowskiego i p. Ryszarda Jaworskiego wzięli udział w XII. Spotkaniu z historią dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Powtórka przed…” organizowanym przez Instytut Historii UAM w Poznaniu. Tematem wiodącym tegorocznego forum była „Niepodległość w różnych epokach”. Na początku spotkania uczestnicy zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Instytutu Historii UAM. Następnie odbył się wykład pani prof. dr hab. Katarzyny Balbuzy pt. „Udaremnienie walki o niezależność Żydów  od dominacji rzymskiej w prowincji Judei w I wieku po Chrystusie. Aspekty ideologiczne – zarys problemu”. Drugi z wykładów został przeprowadzony przez pana prof. dr hab. Józefa Dobosza i przybliżył blaski i cienie rozbicia dzielnicowego w średniowiecznym państwie polskim.


Pracownicy Wydziału Historycznego przygotowali także bogatą ofertę warsztatów, z której uczniowie wybrali to co dla niech interesujące. Warsztaty pozwalały poszerzyć wiedzę o nowe informacje, dotyczące życia społecznego, gospodarczego i politycznego minionych wieków. W czasie przerw uczestnicy forum mieli okazję zwiedzić nowo wybudowany budynek Collegium Historicum. Miłym akcentem spotkania była loteria, w czasie której uczniowie mogli wygrać nagrody książkowe, a dwóm wylosowanym szkołom zostały wręczone nagrody specjalne w postaci biletów wstępu do muzeów.
Na zakończenie uczniowie ZSE i opiekunowie wykonali pamiątkową fotografię z organizatorami.


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Publiczne Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2014”.

 

 

 

 

Free business joomla templates

Informacje o plikach cookie Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Informacje o cookie.

Akceptuje cookie na stronie.

EU Cookie Directive Module Information