Weź udział  w multimedialnym  konkursie
"Wolni od uzależnień"

Regulamin dostępny na stronie www.psse-zlotow.pl

Powtórka przed…

24 września 2018 uczniowie ZSE z klas: IIE, IIIE i IVB pod opieka p. Marka Chołodowskiego i p. Ryszarda Jaworskiego wzięli udział w XII. Spotkaniu z historią dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. „Powtórka przed…” organizowanym przez Instytut Historii UAM w Poznaniu. Tematem wiodącym tegorocznego forum była „Niepodległość w różnych epokach”. Na początku spotkania uczestnicy zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Instytutu Historii UAM. Następnie odbył się wykład pani prof. dr hab. Katarzyny Balbuzy pt. „Udaremnienie walki o niezależność Żydów  od dominacji rzymskiej w prowincji Judei w I wieku po Chrystusie. Aspekty ideologiczne – zarys problemu”. Drugi z wykładów został przeprowadzony przez pana prof. dr hab. Józefa Dobosza i przybliżył blaski i cienie rozbicia dzielnicowego w średniowiecznym państwie polskim.

Pracownicy Wydziału Historycznego przygotowali także bogatą ofertę warsztatów, z której uczniowie wybrali to co dla niech interesujące. Warsztaty pozwalały poszerzyć wiedzę o nowe informacje, dotyczące życia społecznego, gospodarczego i politycznego minionych wieków. W czasie przerw uczestnicy forum mieli okazję zwiedzić nowo wybudowany budynek Collegium Historicum. Miłym akcentem spotkania była loteria, w czasie której uczniowie mogli wygrać nagrody książkowe, a dwóm wylosowanym szkołom zostały wręczone nagrody specjalne w postaci biletów wstępu do muzeów.
Na zakończenie uczniowie ZSE i opiekunowie wykonali pamiątkową fotografię z organizatorami.

Czas Zawodowców BIS