KOMUNIKAT

Szanowni rodzice (opiekunowie).
W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019r. ogólnopolskim protestem
w placówkach oświatowych informuję o utrudnieniach w funkcjonowaniu szkoły od tego dnia aż do odwołania. W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie w referendum strajkowym większość pracowników wypowiedziała się za przystąpieniem do strajku.
Szkoła będzie otwarta, będzie sprawowana opieka nad każdym uczniem.
O wszelkich decyzjach, mających wpływ na dalsze funkcjonowanie szkoły w tym przede wszystkim o terminie zakończenia protestu, będziemy informować państwa na bieżąco. W zaistniałej sytuacji prosimy Państwa o wyrozumiałość
i uważne śledzenie strony internetowej szkoły  i e-dziennika, gdzie będą zamieszczane bieżące informacje.


 

26 września- Europejski Dzień Języków

Bonjour! Goedemorgen! Buongiorno! Доброе утро! Kαλημέρα! Tak witało dziś uczniów wielu nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych im.Jana Pawła II w Złotowie z okazji Europejskiego Dnia Języków. Na lekcjach różnych przedmiotów można było nauczyć się podstawowych zwrotów grzecznościowych m.in. w języku francuskim, holenderskim, włoskim, rosyjskim, greckim. Slogan "Talk to me" czyli "Porozmawiaj ze mną" to hasło przewodnie Europejskiego Dnia języków, którego najważniejszym przesłaniem jest zachęcanie do nauki wielu języków obcych przez całe życie, gdyż na obecnym rynku pracy znajomość kilku języków obcych to konieczność.


Tego dnia próbowaliśmy zorientować się, iloma językami posługują się uczniowie  i nauczyciele Ekonoma, co wiemy o kulturze i obyczajach innych krajów. Z tego też powodu  odbył się apel, na którym pojawiło się wiele różnych barw (flagi państwowe). Na nim można było podziwiać tańce „Grek Zorba” i kankan w wykonaniu uczennic z klasy 3D LO, usłyszeć pieśń „Panie Janie” w wielu językach w wykonaniu klasy 2E LO, zobaczyć wybory Top Model zaprezentowane przez klasę 3E LO w języku holenderskim, niemieckim i polskim oraz posłuchać prognozy pogody w języku francuskim , którą zapowiedziała, pani Gabrieli Matczyszyn. Nie zapomnieliśmy jednak o naszym języku ojczystym, który również należy do języków europejskich. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przypomnieliśmy fragmenty narodowej epopei Adama Mickiewicza “Pan Tadeusz”, które zaprezentowały Liliana Szlaga i Wiktoria Topolewska -finalistki szkolnego konkursu recytatorskiego. W auli, w której odbył się apel nie zabrakło symboli Unii Europejskiej, a całość dopełniła wystawa plakatów promujących czytelnictwo w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którą przygotowała klasa 3C technikum.

 


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Publiczne Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2014”.

 

 

 

 

Free business joomla templates

Informacje o plikach cookie Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Informacje o cookie.

Akceptuje cookie na stronie.

EU Cookie Directive Module Information