Jak nie czytam, jak czytam

„Jak nie czytam, jak czytam” w wykonaniu uczniów złotowskiego Ekonoma oraz przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół Katolickich.

Zgromadzeni wzięli udział w odsłonięciu „nowego” pomnika A. Mickiewicza i J. Słowackiego, po czym mogli wysłuchać recytacji poezji tych romantycznych wieszczów. Uzupełnieniem  wystąpień była lekcja języka polskiego przeprowadzona przez profesora Bladaczkę i grupę jego niesfornych uczniów. Była to oczywiście swobodna przeróbka fragmentu powieści W. Gombrowicza „Ferdydurke”. Po tych duchowych doznaniach wszyscy przystąpili do grupowego czytania. Pogoda dopisała, więc całe wydarzenie miało charakter pikniku, który łączył mole książkowe.
               Zapraszamy za rok na kolejne bicie rekordu czytania książek!

08.06 2018r. w parku im. A. Mickiewicza w naszym mieście uczniowie Ekonoma zaprosili na przygotowany przez siebie happening, którego celem było popularyzowanie czytelnictwa pod ogólnopolskim hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam”. Do wspólnej fotografii stanęli uczniowie i nauczyciele ZSE, przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkół Katolickich oraz chętni mieszkańcy Złotowa. Zgromadzeni wzięli udział w odsłonięciu „nowego” pomnika A. Mickiewicza i J. Słowackiego, po czym mogli wysłuchać recytacji poezji tych romantycznych wieszczów. Uzupełnieniem  wystąpień była lekcja języka polskiego przeprowadzona przez profesora Bladaczkę i grupę jego niesfornych uczniów. Była to oczywiście swobodna przeróbka fragmentu powieści W. Gombrowicza „Ferdydurke”. Po tych duchowych doznaniach wszyscy przystąpili do grupowego czytania. Pogoda dopisała, więc całe wydarzenie miało charakter pikniku, który łączył mole książkowe.
               Zapraszamy za rok na kolejne bicie rekordu czytania książek!