Weź udział  w multimedialnym  konkursie
"Wolni od uzależnień"

Regulamin dostępny na stronie www.psse-zlotow.pl

Nauczyciele z ekonoma wykorzystują europejskie doświadczenie

Właśnie zakończył się trwający 18 miesięcy projekt Europejskie Inicjatywy Ekonoma, którego beneficjentami było 11 nauczycieli ZSE im. Jana Pawła II w Złotowie. Celem projektu EIE było doskonalenie znajomości języków obcych przez nauczycieli na kursach językowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, doskonalenie warsztatu pracy w naturalnym środowisku językowym oraz zapoznanie z najnowszymi trendami metodyki nauczania języków obcych, a także wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów.

Wszyscy uczestnicy projektu odbyli dwutygodniowe kursy metodyczno-językowe, językowe oraz językowo-kulturowe, podczas których nabyli cenne umiejętności oraz pogłębili swoją wiedzę  z dziedziny metodyki, jak również zapoznali się z historią, kulturą odwiedzanych krajów, zwiedzając wiele ciekawych miejsc. Po powrocie ze szkoleń nauczyciele rozpoczęli wdrażanie nowych metod pracy, przeprowadzili lekcje otwarte, rozpoczęli pracę na platformie e-Twinnig, udostępnili zgromadzone obcojęzyczne materiały metodyczne innym nauczycielom. Wrażeniami z mobilności beneficjenci projektu EIE podzielili się z innymi nauczycielami oraz uczniami, zachęcając ich do udziału w zagranicznych kursach i szkoleniach.
Nabyta wiedza, doświadczenie oraz umiejętności potwierdzone zostały certyfikatami i      dokumentem Europass Mobilność, które otrzymali wszyscy uczestnicy mobilności. Projekt zakończył się w maju 2018 roku  jednak jego rezultaty będą widoczne przez długi czas w życiu szkoły, a w pamięci uczestników pozostaną na zawsze.
Europejskie Inicjatywy Ekonoma realizowane były jako „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w działaniu: 4.2 Programy Mobilności Ponadnarodowej i 100%  finansowane ze środków europejskich w ramach EFS.

Czas Zawodowców BIS