KOMUNIKAT

Szanowni rodzice (opiekunowie).
W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019r. ogólnopolskim protestem
w placówkach oświatowych informuję o utrudnieniach w funkcjonowaniu szkoły od tego dnia aż do odwołania. W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie w referendum strajkowym większość pracowników wypowiedziała się za przystąpieniem do strajku.
Szkoła będzie otwarta, będzie sprawowana opieka nad każdym uczniem.
O wszelkich decyzjach, mających wpływ na dalsze funkcjonowanie szkoły w tym przede wszystkim o terminie zakończenia protestu, będziemy informować państwa na bieżąco. W zaistniałej sytuacji prosimy Państwa o wyrozumiałość
i uważne śledzenie strony internetowej szkoły  i e-dziennika, gdzie będą zamieszczane bieżące informacje.


 

Unikalne doświadczenie na Zielonej Wyspie

Czy można połączyć edukację i karierę zawodową z poznawaniem ciekawych ludzi i miejsc poza granicami Polski? Dzięki projektowi Euro-start Zawodowy wspołfinansowanemu przez program Erasmus+ niemożliwe staje się możliwe.
    Uczniowie złotowskiego Ekonoma ponownie zdobywają doświadczenie zawodowe na europejskim rynku pracy, a przy okazji poznają walory naturalne i dziedzictwo kulturowe Dublina i okolic. 18 stażystów w zawodach technik ekonomista, informatyk i technik organizacji reklamy 30 kwietnia wyjechało na 4-tygodniowe praktyki zawodowe do Irlandii. Uczniowie mieszkają u rodzin goszczących, pracują w firmach o profilu usługowym, komunikują się na co dzień w języku angielskim, poznają wady i zalety funkcjonowania w dużej aglomeracji miejskiej.

Pracy towarzyszy poznawanie ciekawych miejsc w Dublinie, integracja z lokalną społecznością i osobami pochodzącymi z różnych stron świata. W ramach programu kulturowego, oprócz atrakcji w centrum Dublina (uczelnia Trinity College, dzielnica Temple Bar, ogród botaniczny, muzea narodowe, parki), odwiedziliśmy Belfast poznając kulisy trudnej historii Irlandii Północnej i Republiki Irlandii, podziwialiśmy uroki "Szmaragdowej Wyspy" w hrabstwie Wicklow oraz na plaży w Bray zdobywając szczyt przyleglego do niej wzgórza, a także w posiadłości Powerscourt Estate. Przed nami wyprawa do Grobli Olbrzyma zanjdującej się w północnej części Irlandii. W trakcie mobilności uczniowie nie tylko rozwijają swoje umiejętności zawodowe i doskonalą znajomość języka angielskiego, ale przede wszystkim stają się bardziej samodzielni, odpowiadają za jakość wykonywanych przez siebie zadań, uczą się współpracy i komunikacji w zagranicznym zespole.
Oto niektóre wypowiedzi uczestników projektu:
"Uprzejmość i życzliwość Irlandczyków  pozwoliła mi zrozumieć, że nawet drobne, miłe gesty potrafią komuś poprawić humor i sprawić, że jego dzień będzie słoneczny chociaż za oknem pada" (Julia Sala - TE)
"W firmie Grayson Consultants dotychczas nauczyłam się obsługiwać nowy program księgowy SAGE oraz dowiedziałam się w jaki sposób ewidencjonować i przechowywać dokumenty związane z zakupem i sprzedażą.  Zajmowałam się rejestracją faktur zakupu i sprzedaży poszczególnych kontrahentów, tworzyłam listy kosztów dla konkretnych przedsiębiorstw, a także zestawienia VAT naliczonego i należnego dla różnych firm. Dowiedziałam się jakie stawki podatku VAT funkcjonują w Irlandii" (Agata Świerk - TE)  
"W tym tygodniu nauczyłam sie podstawowych czynności dotyczących organizowania targów (...). Brałam także udział w targach w CityWest Hotel, gdzie udzielałam informacji odnośnie stanowisk, seminariów, a także cateringu" (Karolina Zdrenka - TOR)
"Poznałam zasady działania stron internetowych i ich tworzenia, jak i zarządzania systemem zasobów, dowiedziałam na jak działa sklep internetowy" (Daria Kierzk - TI)
"W pracy używałam programów XERO - służący do księgowania i ACQUAINT - służący do ewidencjonowania statusu nieruchomości (...) Księgowałam faktury oraz obliczyłam saldo na koncie bankowym wynikające z dziennych operacji" (Marta Bonin - TE)
"(...) skończyłem tworzenie teledysku animowanego dla zespołu Lilac oraz zacząłem montować wywiad z lekarzem na temat ataku serca. Dowiedziałem się jak funkcjonuje firma Snow Furnace, jakich ma klientów oraz czym się dokładnie zajmuje. Szef opisał mi również w jaki sposób docierają do danych grup docelowych" (Jakub Piskulla - TOR)
"Zarówno David jak i Dylan bardzo ciepło mnie przyjęli. Dużo dowiedziałem się na temat firmy (...) oraz marki telefonów Apple, I Phone, które rzadko możemy spotkać w Polsce. Poznałem budowę telefonów tych marek od podstaw, naprawiając je w większym lub mniejszym stopniu. Dylan nauczył mnie posługiwania się mikrospawalnicą, która umożliwia lutowanie drobnych elementów telefonów (...). Zajmowałem się także laptopami (...)" (Kacper Poplawski - TI)
"Uzyskałam wiedzę z zakresu obsługi klienta biura rachunkowego. Nauczyłam się ewidencjonować dokumenty i poprawiać błędy w programie SAGE" (Paulina Król - TE)
                        Joanna Maniak, Elżbieta Jejer-Kokowska

 


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Publiczne Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2014”.

 

 

 

 

Free business joomla templates

Informacje o plikach cookie Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Informacje o cookie.

Akceptuje cookie na stronie.

EU Cookie Directive Module Information