Podwójny sukces naszych ekonomistów

13 kwietnia, w piątek w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu odbyła się gala wręczania nagród X edycji „Turnieju Talentów-Akademia Księgowego”. Podczas tej uroczystości ogłoszono, iż w jubileuszowej edycji konkursu zwyciężył Mariusz Skrentny.  W gronie 15 finalistów znalazła się również Justyna Chmielewska. Konkurs ten jest wspólnym przedsięwzięciem Zespołu Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w  Poznaniu i Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

W tegorocznej jubileuszowej edycji rywalizowało 750 uczniów techników ekonomicznych z 48 szkół z woj. wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Uczniowie od stycznia uczestniczyli w 3 etapach zmagań konkursowych. Na teorii opierał się tylko pierwszy z trzech etapów konkursu, a dwa kolejne to już teoria stosowana w praktyce zawodowej. Poziom trudności zwiększał się z każdym etapem. Ostatni z nich polegał na wykonaniu konkretnych zadań z zastosowaniem oprogramowania księgowego, faktycznie stosowanego w przedsiębiorstwach. W gronie półfinalistów zalazło się 3 uczniów naszej szkoły, z których dwoje rywalizowało już w ścisłym finale.
Mariusz jako laureat I miejsca otrzymał bardzo cenne nagrody - 2-miesięczny płatny staż w IKEA Business Service Center Sp. z o.o., laptop od MAN Accounting Center, nagrody książkowe i inne.
Nagrodzona została również Justyna.
Podczas tej uroczystości podsumowano także 10-lecie istnienia Turnieju. Naszą szkołę nagrodzono jako Najlepszą Szkołę Dekady, ponieważ zwyciężaliśmy już w tym regionalnym konkursie 3-krotnie. Uczniowie nasi zostawali także laureatami II i III miejsca. Dyrektor szkoły Marek Skórcz i nauczycielka rachunkowości Halina Klimek z dumą odebrali puchary i kolorową drukarkę laserową, której fundatorem był Lorenz Services Sp. z o.o.

 


Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Publiczne Technikum nr 2 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2014”.

 

 

 

 

Free business joomla templates

Informacje o plikach cookie Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Informacje o cookie.

Akceptuje cookie na stronie.

EU Cookie Directive Module Information